PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32380}

Godziny

The Hours
7,3 108 599
ocen
7,3 10 1 108599
7,4 27
ocen krytyków
Godziny
powrót do forum filmu Godziny

10/10

ocenił(a) film na 10

tępy ból istnienia, udawane szczęście, życie wbrew samej sobie, brak zrozumienia...

film "Godziny" jest jedyną znaną mi adaptacją książki, która wywarła na mnie o wiele
większe wrażenie od słowa pisanego. najpierw wybrałam się do kina, potem sięgnęłam po
lekturę i wypadła dość blado... sposób przedstawienia tych, jakże poruszających i bliskich
memu sercu historii na dużym ekranie był tak wymowny, szczery i chwytający za serce, że
książka stała się dla mnie tylko (albo aż!) uzupełnieniem filmu... zachęcam jednak do
czytania - to jest ta różnica między książką a filmem - zawsze mocniej się przeżywa, silniej
przywiązuje się do bohaterów... i zawsze, w dowolnym momencie, można zrobić przerwę na
refleksję :) moim skromnym zdaniem, rzecz jasna :)

ocenił(a) film na 10
jadlik

Ten film jest dla mnie jednym z najważniejszych i oglądałam go już wiele razy. I właśnie zastanawiałam się nad książką. Chcicałam przeczytać ale boję się, że zniszczy to mój sposób odbierania tego filmu. I wciąż się waham. W Twoim przypadku jak mniemam tak nie było ? :)

ocenił(a) film na 10
palafka

zdecydowanie nie zniszczyło. film odbiega miejscami od oryginału, przez co odbiór był po prostu inny. warto przeczytać choćby dla porównania :)

ocenił(a) film na 8
jadlik

ale zawsze lepiej jest przeczytać najpierw książkę a dopiero poźniej dla porównania obejrzeć film ;)

ocenił(a) film na 10
jadlik

W książce jest więcej odwołań do Pani Dalloway. Przez długi czas nie mogłem się zdecydować co jest lepsze, książka czy film, ydaje mi się, że film wygrywa dzięki muzyce Glass'a.

Dean

na mnie większe wrażenie zrobiła ekranizacja, jednak motyw miłości Sally i Clarissy przedstawiony w oryginale bardziej przypadł mi do gustu, bo z filmu wynika jakby tych Pań nic głębszego nie łączyło... film miał chyba wywołać głębsze przemyślenia i dlatego Daldry zdecydował się uwypuklić dramatyzm postaci.

SooSeK

O filmie się rozpisywać nie będę bo jest to niewątpliwie arcydzieło jednakże jest też bardzo ciężki w odbiorze i szczerze nie wiem co myśleć o przedstawianej historii. Na pewno wprawia widza w głębsze zastanowienie się i tak samo jest w moim przypadku. Długo będę myśleć nad przedstawionymi rzeczami.

kamil10025

Również polecam książkę, ale odczucia mam podobne - film miażdży, a lektura jest uzupełnieniem, pierwotnym spojrzeniem. Film nadaje dusze bohaterkom, czego trochę zabrakło w książce.

Dla mnie "Godziny" są naprawdę arcydziełem, kiedy obejrzałam pierwszy raz nie mogłam długo się otrząsnąć po wrażeniu jakie zostawił. Oglądałam wiele razy i nie mogę wyjść z podziwu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones